piatok 16. marca 2018

Henning Mankell- Falošná stopa // recenzia


O čom kniha je?

Na poli pohltia ženu plamene. Jej telo pod oblohou bez jediného mráčika vzplanie ako fakľa. Krátko na to neďaleko juhošvédskeho mesta Ystad nájdu zavraždeného politika s oskalpovanou hlavou. Rovnaký osud postihne aj pochybného obchodníka s umením. Švédsko zažíva nezvyčajne horúce leto. Ľudia sa nevedia odtrhnúť od obrazoviek a víťazného ťaženia svojich miláčikov na majstrovstvách sveta vo futbale. Sériový vrah spáchal prvú vraždu. Komisár Wallander sa ujíma vyšetrovania, ktoré čoraz väčšmi pripomína nočnú moru. Uvedomuje si, že ďalším hrôzam sa mu nepodarí zabrániť. Ktosi práve dokončuje svoju premenu. Z reproduktorov znie dunenie bubnov, bojovník robí ešte posledné ťahy štetcom na tvári. Potom skontroluje, či je zbraň dobre nabrúsená, a nehlučne vyjde z miestnosti. Vyráža do ďalšieho súboja.


Môj názor?

Musím priznať, že som od knihy mala väčšie očakávania, možno preto ma sklamala ešte väčšmi. Jednoducho nedokážem dôverovať autorovi, ktorý miesto slova nadržaný používa "mal hriešne myšlienky". 
Viem, že knižka nie je detektívka ale triler, no keďže som vedela o vrahovi takmer od začiatku a nebola ani strašidelná... Bola nudná. Hlavný hrdina detektív Wallander bol asi najhorší. Nudný, a ešte sa v tej jeho nudnosti autor vyžíval. Tiež som mala pocit, že kniha je pridlhá, veľa častí bolo zbytočných. 

Keď teraz spätne rozmýšľam, neviem, ako som ju vydržala čítať až do konca. Ale keďže som vydržala, musím jej za to dať aspoň tú jednu hviezdičku. 

Hodnotenie


Autor: Henning Mankel

Národnosť: švédska

Žáner: triler

Vydavateľstvo: Marenčin PT

Počet strán: 430

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za tvoj názor ku knižke :).