pondelok 30. apríla 2018

Libri di Elizabeth v apríli 2018

Cari lettori, mám pocit, akoby apríl ani nebol, alebo trval tak krátko, že uvedomiť si ho bolo nad moje zmysly. To bude už choroba z toľkého učenia pred maturitami. Ale! Mám zošit, do ktorého si zapisujem knihy, ktoré som za mesiac prečítala a tak existuje aspoň tento dôkaz, že apríl naozaj prebehol. Prečítala som 8 kníh, no naozaj rátam len 6 z nich, keďže knižky Byť šťastnou sa oplatí a Vyzeráš ako Francúzka sú skôr na prelistovanie, aspoň podľa mňa, najmä preto, že ma nie až tak bavili.Ako už som naznačila, obe sú to lifestyle knižky. Byt šťastnou sa oplatí ma najprv vcelku príjemne prekvapila, ale asi od štvrťky knihy sa začalo všetko len opakovať. Odporúčam ju však ak sa zaujímate o ajurvédu, a ste úplný začiatočník, keďže sú v nej zhrnuté základy tohto stravovania.
Vyzeráš ako Francúzka je naopak kniha, ktorú by som odporučila najmä tým, ktorí sa už hlbšie zaujímajú o módu, je to mnoho rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa jej naozaj rozumejú a nemyslím si, že niekto, kto sa o módu nijako extra bližšie nezaujíma niečo dá (napríklad ako mne).


Najväčšie sklamanie pre mňa bola táto knižka od Patricka Nessa- Sedem minút po polnoci (v Čechách Volání netvora). Napísala som na ňu začiatkom mesiaca aj samostatnú recenziu, no v skratke mi celý príbeh pripadal podaný násilne, nereálne, nudne, smutne priam depresívne...


Dominik Dán je snáď najznámejším slovenským autorom a ja som prvýkrát siahla po jeho knižke. Bola som veľmi milo prekvapená, jeho štýl písania je pútavý a dej bol tiež veľmi zaujímavý a zábavný, keďže ide o vraždu na Slovensku, ktorá sa naozaj stala. Zábavný haha, to vyznelo. Ale chápete. Akčný.


Najlepšia knižka mesiaca v ohľade, že ma jej skvelosť naozaj prekvapila, bola kniha Uvoľnení (v Čechách Bez šance) od Neala Shustermana. Nečakala som, že bude napísaná až tak dobre, že ju prečítam za deň a teda hoci nie som až tak zbehlá v sfére sci-fi knižiek, je to najlepší sci-fi dystopický príbeh, aký som kedy čítala. 


Na dvore z tŕňov a ruží od Sarah J. Maas asi už nebudem ani komentovať, recenzia je na blogu. Eh. Na druhej strane potom toto sklamanie vyrovnali moje obľúbené knižky, ktoré som si prečítala znova, a to Drak sa vracia a Jana Eyrová ❤️.

Na budúci mesiac ako som už spomenula maturujem a tak predpokladám, že neprečítam mnoho kníh, pokiaľ sa teda nerátajú učebnice ach. Je tu tiež niekto, kto maturuje?

A aké libri ste v apríli prečítali vy?

S pozdravom Alžbeta / Elizabeth 💛

2 komentáre:

 1. Ako obdivujem, že pred maturitou si zvládla 8 kníh, ja som tento mesiac zvládla len tri - ako myslela som, že to bude horšie, takže sa nesťažujem, lebo tento mesiac som mala obhajobu projektu a to mi dalo trošku zabrať, a teraz keď ma čaká ústna časť budem vôbec rada za jednu knihu XD
  Škoda, že ťa Sedem minút po polnoci sklamala, ja tú knihu naozaj zbožňujem a plakala som pri nej ako malé dieťa. Stále obdivujem, že máš cit pre slovenskú literatúru ja pre ňu doteraz nemám pochopenie.
  (Jana je srdcovka dokonca života :3 )

  P.S. Veľa šťastia pri maturite! Nie si v tom sama, kto bude čítať dookola poznámky.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Taky mi přijde že duben utekl hodně rychle :) Sice nematuruju, ale státnicuji a to je taky radost :D Jinak jsi toho stihla přečíst hodně. Knihy Neala Shustermana jsou skvělé, to naprosto souhlasím :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za tvoj názor ku knižke :).